Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vladimir Antonov: Jak se poznává Bůh 1

Vladimir Antonov

Jak se poznává

Bůh.

Kniha 1.
Autobiografie vědce,
studujícího Boha
 

Z ruského originálu přeložila Jiřina Broučková.


 

Vydání páté, se změnami.

New Atlanteans”, 2007
ISBN 978-1-897510-10-0
© Антонов В.В., 2010.

 


Tato kniha je vlastní životopis vědce-biologa, teoretika i praktika, duchovního Mistra – Vladimira Antonova, známého z desítek vědeckých článků a více než čtyř desítek knih, věnovaných metodologii duchovního zdokonalování. Autor zde vypráví o svém učení u Božských Učitelů, o svých chybách i úspěších v duchovní pomoci lidem, o svém osobním pochopení mnohorozměrné struktury Absolutna, o poznání Stvořitele.

Autor je zakladatelem nového směru současné vědy – Metodologie duchovního zdokonalování.

Kniha bude užitečná psychologům, zdravotníkům, pedagogům, filozofům a všem lidem, kteří už jdou po duchovní Cestě nebo se ji snaží najít.

 

 

 

Příspěvky

ZROD DUCHOVNÍ ŠKOLY

6. 12. 2018

Udělali mi "křížový výslech": Jak jsem si mohl dovolit napsat takovou knihu se slovem "Láska" s velkým písmenem?! Kdo povolil ji vydat?! Jaké jsem měl právo doporučovat nejíst maso?! Proč celou tuhle pitomost nazývám duchovností, když je všem dobře známo, že duchovnost znamená chodit do kina?!...

 

"LET SEMEN PAMPELIŠKY"

9. 12. 2018

Jako příklad pro vás – pampeliška. Její semena se odtrhávají a letí – a nevědí, kde přistanou. Ale tam, kde přistanou, tam začíná nový život. Je to prvek nepřipoutanosti, svobody. Absence nepřipoutanosti ke starému umožňuje získávat nové!

 

O PRÁCI S ROSTLINAMI

10. 12. 2018

Někteří bioenergetici v naší zemi se v posledních letech rozfantazírovali o tom, že jedny stromy energii dávají, a druhé že ji odebírají, od prvních se máme „přikrmovat“, druhých se máme bát, jako „upírů“ atd.

 

MÍSTA SÍLY

13. 12. 2018

S pomocí virgule a kyvadla můžeme říci o místě síly jenom to, že "tady něco je". Biolokační metoda je v daném případě podobna tomu, jako když člověk s velice oslabeným zrakem určuje, že je tady tma nebo světlo. Ale ten, kdo má normální zrak, – vidí celou škálu barev, a nejen pouhé barvy, ale i jejich slaďování a prolínání, vidí v nich život!

 

KAMENY SÍLY

13. 12. 2018

Nejvíce podobných kamenů se mi podařilo najít v moravských horách v Česku. Šel jsem tam jednou se skupinou žáků jednoho z českých duchovních center.

 

PSYCHOSOMATIKA

19. 12. 2018

V posledních pár desetiletích dvacátého století se v Rusku hodně mluvilo o krizi současné "západní" medicíny. Ta se projevovala v tom, že bez ohledu na zvětšování armády lékařů, vynalézání nových léčivých preparátů, zdokonalování zdravotnické techniky atd., se množství nemocných nesnižovalo, ale rostlo.

 

ZÁKONY DUCHOVNÍHO ROZVOJE

23. 12. 2018

Vysoké pravdy, o kterých teď mluvíme, nemohou být pochopeny lidmi, procházejícími teprve počáteční etapy svojí evoluce v lidských tělech, a také těmi, kdo se pohybují v "klesajícím" proudu. Každý člověk musí být předběžně intelektuálně připraven, aby mohl pojmout každou novou porci vysokých duchovních návyků.

 

RÁDŽA- A BUDDHIJÓGA

28. 12. 2018

Slovo Jóga (s velkým počátečním písmenem), označuje Sjednocení, dosažené Splynutí s Bohem v aspektu Stvořitele, Íšvary. Jestliže se toto slovo píše s malým písmenem – pak se tím myslí Cesta k tomuto konečnému Cíli evoluce individuálních duší (vědomí). Tyto významy jsou naprosto souhlasné se smyslem latinského slova religia.

 

O MEDITACI

29. 12. 2018

Meditace je nejvyšší metoda náboženské praxe v různých náboženských směrech.

Právě meditace umožňuje postihnout Boha a – v konečném výsledku – dosáhnout Splynutí s Ním.

 

O LÁSCE

1. 1. 2019

Ježíšův obraz a jméno vyvolávaly u Jeho opravdových následovníků upřímnou vděčnost, soucit, nadšení! Jeho obraz a jméno si ztotožňovali se samotným pojmem Lásky!

A vznikla technika zavedení Ježíšova jména do svojí anáhaty, a jeho používání jako mantry.

V pravoslaví existuje takový akafist (pochvalná píseň), nazývá se Ježíši Nejsladšímu. Nejsladší je ve starém slovanském významu nejmilovanější. Zkusme oslovit Ježíše: