Jdi na obsah Jdi na menu
 


Léčitelka Věra

1. 11. 2021

Léčitelka Věra


 

Chronický depresívní stav a podvýživa vedly k tomu, že se asi od mých šestnácti let začalo mé zdraví prudce zhoršovat. Nepřetržitě mě bolel žaludek a také mě trápila "tupá bolest" v páteři... Cítila jsem se teď jako "troska". Když jsem se ráno probudila, necítila jsem čilost a elán odpočinutého těla, ale únavu a bezmoc. Zdálo se mi, že moje tělo prostě odmítá fungovat... S obtížemi jsem se dovlekla do Lesnické akademie, kde jsem začala studovat. A tam jsem s obtížemi proseděla přednášky; třebaže jsem se s neobyčejným úsilím snažila vnímat učební látku, často jsem prostě musela z posledních přednášek odejít. A přesto – jistě jen díky houževnatosti, získané návykem žít podle principu "je třeba", se mi při neustálé námaze dařilo učit se vcelku dobře, bez "trojek".

Zdravotní prohlídky u mě nic vážného neodhalily, kromě zánětu žaludku, kterým trpí v naší současné společnosti každý druhý. Na pozadí mnohem těžších případů nemocných pacientů můj případ nevzbudil pozornost lékařů. Napsali mi jakési léky, dali několik rad a vyprovodili mě ze dveří. Ale nic mi nepomáhalo.

Začala jsem tedy se samoléčbou: s hladověním a očišťováním organizmu moderními metodami. Ale ani to nepřineslo žádný výsledek...

A pak jsem se jednou, díky svojí blízké přítelkyni Irině, seznámila s léčitelkou Věrou.

... Nebyly to tajemné pasy rukama a neobvyklé obrázky na papíře, které Věra kreslila, které by sehrály rozhodující roli. Ale já jsem se tehdy – s pomocí Věry – na sebe dokázala podívat z druhé strany, zvenku... a zhrozila jsem se!

... Ne, k rychlému vyléčení tehdy nedošlo. A ta léčitelská seance ani nemohla v tom mém případě přinést rychlý výsledek! Úspěchu bylo možné dosáhnout pouze zahájením seriózní práce na změně sama sebe: změně svého vnitřního stavu – stavu duše, umírající od rozvíjející se neřesti duše...

Vždyť příčiny nemocí jsou především ve stavu duše. A každý fakt o přítomnosti nemoci svědčí o tom, že musíme naléhavě změnit sami sebe a náš vztah k okolnímu světu.