Jdi na obsah Jdi na menu
 


219-«Díra Bábadžího»

12. 6. 2014

 

«Díra Bábadžího»

 

Tak, tady jsou Don Juan Matus a Bábadží, — řekl Vladimír, když jsme přišli na další místo síly. — Rozdělili si na polovinu tenhle kousek lesa.

Teď jsme u Bábadžího. Můžeme vidět Jeho Tvář v Jeho oblíbené kapuci.

Uděláme totální reciprocitu, ale ne jenom kolem těla, ale kolem objemu prostoru.

Na začátku pocítíme, že existuje jakási díra v prostoru, zahrnující v sobě tělo každého z nás. A teď děláme totální reciprocitu kolem této «díry». Tj., všechny vektory vnímání obracíme zvenku — k «díře».

Toto cvičení začne být obzvlášť významné, až si budeme osvojovat Splynutí s Jednotným My v Turijnosti, tj., v Průzračném Klidu, v základním stavu Prvotního Vědomí. S tímto stavem jsme se už seznámili na pracovním prostranství Huang-Di — s Jeho pomocí. Ještě je možné dodat, že tento Příbytek Prvotního Vědomí Apoštol Filip, podle Ježíšových slov, označil jako «Svatební Palác» Boha Otce.

Dále se můžeme potrénovat: vyjít speciálně za hranice místa síly — abychom porovnali, oč lépe se cvičení daří v něm a oč těžší je dělat to samé vně uvedeného místa síly.

Přičemž «díra Bábadžího» může mít různé rozměry. Můžeme ji rozšiřovat, například až do rozměrů celé naší planety.

Mimochodem, proč jsme tu meditaci takhle nazvali: «Díra Bábadžího? Proto, že nás do ní zasvěcoval právě On.

Ale pokud nahlédneme do historie, zjistíme, že o tom samém mluvil i Gautama Buddha. Nazval tento jev nebo stav — «prázdnotou». Tj., v daném objemu prostoru není moje sebepociťování, a to znamená, že tam nejsem ani já (jako vědomí). Ale kde tedy jsem? Já jsem všude kolem této «díry» neboli «prázdnoty» — ve splynutí s obyvateli té lóky (toho eónu), ve které započala moje meditace.

Ale většina těch, kdo se v současnosti nazývají buddhisty, to nedokázala pochopit — a oni začali, v lepším případě, nazývat «prázdnotami» lóky mnohorozměrného prostoru.

Proč k tomu došlo? Protože nepochopili přání Zakladatele buddhizmu, že máme přeměňovat sami sebe v Lásku prostřednictvím práce s duchovním srdcem…

Při tom bychom ještě měli chápat to, že «prázdnota» představuje skutečnou hodnotu pouze v tom případě, že se nachází v nejjemnějších lókách.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář