Jdi na obsah Jdi na menu
 


Téte á téte s Mistrem

12. 9. 2012

 

Návštěva 3

 

 

«My, Avatáři, tvoříme dějiny Země

 

Svými životy. Pochop, že se to

může vztahovat i na tebe!».

 

David Copperfield

 

(z besedy)

 

 

 

 

Téte á téte s Mistrem

 

Moje třetí návštěva se konala v srpnu téhož roku. Prožila jsem celý měsíc ve společnosti lidí mně drahých, stále hlouběji se nořila do Boha, stále blíže — k úplnosti poznání «rubu světa hmoty».

Tak se stalo, že jsem první dva týdny musela prožít jenom s Vladimírem, ostatní museli nutně odjet. A jestliže zpočátku takováto perspektiva u mě vyvolávala určité napětí (vždyť se přece každý den nepoštěstí žít s duchovním Mistrem), už za pár dní jsem se dokázala dokonale uvolnit. Život v lásce, harmonii, vzájemné péči jednoho o druhého — to je to, čemu Vladimír učil a učí dále každého, koho Bůh přivádí k němu do jeho opatrování.

Kterýkoliv náš prožitý den v sobě neobsahoval nic přebytečného, práce byla harmonicky spojena s odpočinkem. Naši Učitelé byli s námi každý den nejen na místech síly v době meditací, ale také přicházeli k nám domů — jednou se jen mlčky usmívali a obdarovávali nás něžností, podruhé pomáhali radami.

S každým krokem, když jsem si denně osvojovala jednu nebo několik nových meditací, jsem stále silněji začínala pociťovat nejen hloubku a radost Splynutí s Božskými Učiteli, ale i tíhu odpovědnosti… Bezstarostnost je dovolena dítěti, ale ne dospělému! A — už opravdu ne duchovnímu vojínovi, který se od nynějška a navždy musí stát bezchybným!

Je naivní předpokládat, že se u tebe objeví jen stejně smýšlející lidé a nebudeš mít nepřátele, když se pokoušíš vštěpovat do myslí lidí nový světový názor, a jdeš proti ustálenému systému chápání koncepce náboženského života! To velice živě ilustrují Vladimírovy knihy ‘Духовное Сердце — Религия Единства’ (Duchovní Srdce — Náboženství Jednoty), a také ‘Классика духовной философии и современность’ (Klasika duchovní filozofie a současnost). Nemohla jsem si dovolit být neopatrná v jakémkoliv ohledu! Od nynějška jsem se musela učit být nedosažitelná pro lidi guny tamas, ale přitom zůstávat dostupná pro hledající…

Božští Učitelé mi stále intenzívněji a živěji umožňovali pochopit významnost té role, která mi byla určena v tomto vtělení, v těch rozsáhlých změnách v Evoluci Země, kterým můžu napomáhat, pokud půjdu správnou Cestou.

Vtělení Guru Nanak-2 se ukázalo být nejen čímsi zajímavým, poutavým a líbivým, ale velice vážným a důležitým stupněm v mém rozvoji. A o mém současném vtělení mi Adler řekl, že bude mým posledním.

A o tom všem teď budu vyprávět podrobněji.

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář