Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obraz Guru Nanaka-2

15. 9. 2012

 

Obraz Guru Nanaka-2

 

Prvních několik dní jsme věnovali městským místům síly. Přibližně hodinu cesty od Vladimírova domu se nacházelo pracovní prostranství Igla. K Němu na návštěvu jsme se také vydali.

Zatímco jsme šli teplým klidným ránem, dotkl se Vladimír tématu růstu vědomí a adekvátnosti sebepociťování:

— Já jsem tam, kde sám sebe pociťuji, — vysvětloval. Maličké individuální vědomí, které žije zatím jenom v těle nebo kolem něho, je ještě malé na to, aby s ním bylo možné udělat něco seriózního pro poznání Boha. Vědomí se musí stát ohromným prostřednictvím jeho rozvoje duchovním srdcem! Proto má mysl, aby se každý, kdo směřuje k Dokonalosti, učil rozšiřovat duchovním srdcem v tom jemném eonu, ve kterém se nachází.

Přemísťování do hloubky mnohorozměrnosti — z eonu do eonu — se uskutečňuje s pomocí rukou vědomí, vycházejících z rozvinutého duchovního srdce. Právě ruce lásky — přičemž převážně dlaněmi nahoru — umožňují rozšiřovat sebepociťování při přemísťování v prostoru a objímat ho sebou.

… Když jsem poslouchala Vladimíra, moje pocity nabývaly stále více a více živý odstín radosti na pomezí jásotu! Já jsem konečně! — unikla! Já jsem na svobodě! — i když jen na dobu meditací! A můžu se teď — alespoň na čas — zasvětit jen Bohu, Bohu a Bohu!

Vladimír byl jako vždy bdělý, ale přitom projevoval naprostý klid a uvolněnost:

—Nesmíme ztrácet orientaci v materiální úrovni, abychom se přinejmenším, například, nesrazili s druhým chodcem nebo s autem! Musíme být adekvátní ve světě hmoty, ale přitom na 90% nebo více — být vědomím v eonech potřebných v daný moment.

… Je zajímavé sledovat ve filmech o Satja Sáí: jak On vtéká, když je to nutné, z vesmírných prostranství Částí Sebe do Svého těla a začíná se dívat na svět hmoty. A potom — vytéká nazpátek a stává se znovu Vesmírným.

Bylo skvělé začít — pod Vladimírovým vedením — osvojovat si toto protékání! Právě se dívám očima na kmen břízy, soustředěně prohlížím strukturu její kůry. Potom — odcházím ze světa hmoty — a stávám se ohromnou, vesmírnou! Přitom je zajímavé sledovat cestu protékání sebe-vědomí skrz tělo: jakými strukturami prochází? Pokud začínáme ze strany světa hmoty, pak postupuji přes oči, čakru ádžňu, poté dolů do anáhaty — a dozadu. A tam jsou moje ohromné ruce vědomí, s jejich pomocí se rozpínám v prostoru! Potom — nazpět ke světu hmoty. A tak dále mnohokrát.

—Mimochodem, — zeptal se Vladimír, — jakou barvu má ten prostor, do kterého teď odcházíme za naše těla?

— V současné chvíli — bílou, bílé Živé Světlo!

Vladimír souhlasně přikývl:

— My přece můžeme takovým způsobem vcházet do různých eonů: «předzrcadlí», »zazrcadlí».  K tomu mohou predisponovat ta či ona místa síly. Nebo si také my sami vybíráme ten či onen eon, jestliže jsme s ním už dobře obeznámeni. Ještě existuje jedna varianta — ve výběru eonu nás vedou naši Božští Učitelé.

Zatímco jsem přemýšlela o tom, co jsem slyšela, Vladimír náhle zpomalil krok.

— To je zajímavé, — říká, a se zájmem cosi pozoruje, — naši Učitelé ukazují tvoje minulé vtělení: obraz Guru Nanaka-2, podívej, tady stojí… Můžeš se sama seznámit se svou minulostí: klášter v horách, mužské tělo v oranžovém oblečení…

Srdce se mi rozbušilo: můžu uvidět svoje minulé vtělení — no tedy! Vladimírův popis mi pomohl ten obraz přijmout smysly. Oranžové oblečení, podobné tomu, co ve filmech nosí současní tibetští buddhističtí mniši. Zajímavé, a hlava je také vyholená, jako u nich? Ale hlavu a obličej se mi nepodařilo rozeznat, a ani jsem si nedokázala představit, jaká by byla moje reakce, kdybych zřetelně uviděla obličej, který jsem měla celý svůj minulý život…

Ale Vladimír navrhl se tím už víc nezdržovat. A vydali jsme se dále.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář