Jdi na obsah Jdi na menu
 


027-'Čistá Láska' Satja Sáí

27. 6. 2012

 

 

 

'Čistá Láska' Satja Sáí

 

 

Náhodou ke mně přišla kamarádka ze školy, která se ten den nudila a chtěla se něčím zaměstnat, například se podívat na nejnovější akční film. Ale mě taková vyhlídka nepotěšila, a ještě k tomu jsem už dlouho nic nového nenahrála. Ona mi tedy navrhla, že se podívá se mnou na to, na co se dívám já sama. Chtěla jsem jí to rozmluvit, vymyslet si «výmluvu». Ale ona v legraci naléhala. Rozhodla jsem se tedy: když už jednou člověk tolik chce, je třeba mu něco ukázat. A pustila jsem film o Satja Sáí, na který jsem se ještě sama nestihla podívat: 'Pure Love' — 'Čistá Láska'.

… Nevím, jak popsat tu naplněnost Živou Láskou, Kterou daroval Satja Sáí… Můžu jen doporučit, aby to každý prožil — sám! Bála jsem se pohnout, vydechnout: jenom abych nevyšla z toho jemného stavu, jen abych ho udržela co možná nejdéle!…

Moje kamarádka mlčenlivě a vážně shlédla celý film, i když je sama od sebe velice posměvačná a ráda všechno komentuje…

Nabídla jsem jí knihu Samuela Sandweisse 'Satja Sáí: Svatý a… psychiatr', a ona si ji ochotně vzala.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář