Jdi na obsah Jdi na menu
 


011-Duchovní vojín musí být bezchybný ve všem!

2. 5. 2012

 

 

 

Duchovní vojín musí být bezchybný ve všem!

 

Doma jsem si na chodbě sundala holínky a stoupla si bosýma nohama na podlahu. Tak, jak to obvykle doma dělám. Larisa si toho všimla:

— Tak a teď si musíš umýt nohy: do pantoflí s takovýma nohama nemůžeš.

Pokoušela jsem se vysvětlit, že jsem udělala po podlaze jen několik kroků. Ale Larisa pokračovala:

— Duchovní Vojín musí být bezchybný ve všem, dokonce i v maličkostech! Vladimír nám už dávno vysvětlil, že na ulici chodíme po místech, kde možná plivali souchotináři. A pouliční prach spolu s rozptýleným vyschlým hlenem můžeme snadno zanést i na podlahu našich bytů. A pokud se takovými Vladimírovými radami neřídíme, podívá se na nás tak…, že nás ani nenapadne se s ním hádat…

Víc vysvětlování jsem už nepotřebovala, upalovala jsem do koupelny.

Po večeři mi Aňa dala přečíst knihu, ve které jsem mohla pokračovat v seznamování s vyprávěním Božských Učitelů o Sobě: o Jejich posledních Vtěleních a Cestách na kterých Oni Sami dosáhli Splynutí s Bohem. Byla to 'Klasika', kterou jsem už připomínala.

Oni usnuli už v šest hodin večer, ale já jsem byla dlouho vzhůru: studovala jsem knihu, pak jsem přemýšlela o proběhlých událostech, potom se nořila do nějakých svých prožitků.

V mém kraji není ani jeden člověk, který by potřeboval moje znalosti?! A kolik jsem v sobě chovala nadějí kvůli některým lidem!… Vždyť mám vynikající přátele, se kterými se znám už od školních lavic.  Je pochopitelné, že jsme se pokaždé v názorech neshodli a časem následovali různé životní cíle, ale ať se přihodilo cokoliv, brali jsme jeden druhého takového, jakým byl, a snažili jsme se navzájem si ve všem pomáhat. A já jsem za takové přátele byla vždy vděčná Bohu!

Zdálo se mi sice i dříve, že mě nechápou a nesdílejí můj světový názor. Ale — proto, že jim to špatně říkám, špatně vysvětluji, proto, že já sama ještě nežiji tím životem, který by mohl být příkladem pro druhé… A současně jsem se domnívala, že by i maminka jednou mohla všechno to nové, co přišlo do mého života, pochopit a přijmout. Ale ukazuje se…, že není nikdo?…

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář