Jdi na obsah Jdi na menu
 


007-Teď se soustřeď na vlastní zdokonalování!

1. 4. 2012

 

 

 

Teď se soustřeď na vlastní zdokonalování!

 

Pak jsme diskutovali u táboráku. V průběhu těchto rozhovorů se vyčlenilo jedno téma, ke kterému jsme se potom nejednou vraceli. Byla to medicína. Už kdysi dávno jsem se nakazila plísní nehtů — a ta nemoc jako by ke mně «přirostla» spolu s dalšími. Léčila jsem se, podle rad lékařů-mykologů, známým a reklamami široce vychvalovaným preparátem. Ale žádný úspěch jsem v tom nepozorovala. A teď, když mi doporučili, abych si vyzkoušela obuv kohosi z přítomných: prý, nebylo by pro tebe lepší, abys nosila právě takovou? — musela jsem tento návrh s díky odmítnout a přiznat se k této velice nakažlivé nemoci. Přitom jsem jmenovala ten lék, kterým jsem se tak beznadějně pokoušela léčit.

Ale Vladimír a Larisa současně vykřikli:

— Ale tenhle preparát je úplně neúčinný!

Vladimír dodal:

— Spousta lidí má stejnou plíseň jako ty. I oni se léčí tím samým preparátem — třeba celá desetiletí svého života, až do oddělení od těla! Proč se to děje? Proto, že na lživé reklamě léčiv bývají velmi zainteresováni jejich výrobci — lídři některých farmaceutických firem. A to se vůbec netýká jen uvedeného preparátu. Takové pseudoléčivé prostředky se mohou objevovat i v informační zdravotnické literatuře, v učebnicích. Je nutné, aby každý lékař hledal sám osobně optimální a jednoduše účinné způsoby léčení svých pacientů. V tomhle se dají lékaři rozdělit na nadšence, kteří se přehrabují v literatuře a na internetu, vyhledávají novinky, trvale sledují průběh léčení svých pacientů a vyhledávají stále nové způsoby léčení, — a ty, které lenost fackuje, kteří se o opravdové štěstí pacientů vůbec nestarají, ale přijímají pacienty jen kvůli tomu, aby dostali zaplaceno a «aby to spokojeně doklepali do penze»…

Larisa, která v minulosti prodělala stejné onemocnění nehtů, kterým jsem trpěla já, měla štěstí na lékaře: stanovil jí léčení Ekzoderidem ve spojení s Dimexidem na podkladě změkčování speciální odlupovací mastí s následným opilováním zasažených tkání pilníkem na nehty nebo dokonce jednoduše břitvou. Nemoc přešla bez následků. (Právě tak jsem se jí následně zbavila i já, když jsem dodržovala tyto rady).

Vladimír pokračoval v tomto tématu a vyjmenovával další často používané, dokonce je možno říci, tradiční, ale naprosto neúčinné léky. Bylo zajímavé diskutovat s ním na toto téma. Jeho matka byla lékařkou, i on sám se stal biologem a pracoval desítky let svého života v různých oblastech medicíny, dokonce v takových jako je neurofyziologie, porodnictví a další. Když ještě studoval na univerzitě na biologa-ekologa, učil se anatomii, fyziologii, histologii, cytologii, biochemii… Později obhájil dizertaci s medicínskou tématikou. Osvojoval si dokonce i chirurgii, přednášel fyziologii na lékařské fakultě Univerzity, učil studenty-mediky a lékaře techniku psychické autoregulace, jejíž metodiku sám vypracoval a nejednou publikoval v různých modifikacích…

Konkrétně mi utkvěly v paměti následující zdravotnická potvrzení a rady:

Jednou z vážných příčin vysokého krevního tlaku je nadměrná spotřeba kuchyňské soli. Bez odstranění uvedeného faktoru není možné se hypertenze zbavit.

 Častou příčinou zánětu kloubů bývá revmatizmus. Proti jeho mikrobiálním původcům dobře působí Streptocid.

Cukrovku je vhodné začínat léčit pročištěním čakry manipúry.

Kašel, kromě infekčních příčin, může být výsledkem biovampýrizmu ze strany někoho z lidí blízkých pacientovi, kteří od něho chtějí lásku a pozornost k sobě.

Kašel také může vzniknout, pokud je vdechnut vlas (například při smíchu) — a tento vlas se přilepí ke stěně dýchacích cest.

Při sexuálním biovampýrizmu může být napadena čakra svádhisthána, což se může stát příčinou zánětu vaječníků.

Důvodem častých průjmů u dospělých může být špatné trávení mléčných výrobků. Zdaleka ne všem dospělým lidem se v trávicím systému vytvářejí fermenty, které jsou nezbytné pro úplné zpracování mléčných složek. Tyto fermenty se vytvářejí u dětí. Ale v dospělosti jejich produkce ustává, s výjimkou těch případů, kdy se mléko stane trvalou složkou výživy bez větších přestávek.

Nad rakovinovými nádory je možné zvítězit čištěním čaker, meridiánů a také — «mrožováním». (Vladimír vyprávěl, jak se u něho učilo psychické autoregulaci v rámcích rádžajógy několik už neoperabilních nemocných rakovinou. U nich všech došlo k viditelnému zlepšení zdraví, včetně vymizení bolestí. Přičemž uzdravení bylo trvalé: po letech je potkával v lese, když sbírali houby nebo pokračovali v trénování meditačního běhu a «mrožování».)

Při angíně obvykle výborně pomáhá kloktání roztokem hypermanganu. A má význam ho mít doma vždy připravený naředěný, abychom ho nemuseli rozpouštět, až někdy onemocníme. Druhý výborný způsob je tabletka Levomycetinu na kořen jazyka na noc. Vyléčí angíny virového původu, protože výborně očišťuje energetiku postižené oblasti. (Ale protože také zesiluje střevní peristaltiku, není vhodné ho používat například před delší cestou).

Příčinou častých bolestí hlavy bývá znečištění čaker hlavy energiemi těch živočichů, jejichž těla jsme použili k jídlu.

Dalším následkem «zabíjené» výživy je zúžení průsvitů drobných cévek mozku tím, že se na jejich stěnách ukládají soli kyseliny močové. Je to jeden z projevů dny. Dna vyvolává nejen bolesti hlavy, ale i poruchy paměti a intelektuálních funkcí celkově.

Ještě existuje jedna kategorie bolestí hlavy — jsou to migrény; při nich bolí nejčastěji právě polovina hlavy. Příčinu je třeba vidět především v zánětu v oblasti kořenů zubů. Takové zuby je třeba léčit nebo vytrhnout.

«Zabíjená» strava je také příčinou onemocnění orgánů trávicí soustavy. Mechanizmus vzniku spočívá v součtu etických a bioenergetických faktorů.

Při ostruhách na patě, bolestech okostice, šlach a svalů pomáhá lokální aplikace Dimexidu. (Ale po silném používání Dimexidu se může objevit nepříjemný zápach z úst).

Na zánět močového měchýře obvykle úplně stačí Furadonin.

Na trichomoniázu — Tinidazol (ale ne Trichopol, který nikdy nepřinese úplné vyléčení). (Tinidazol se může také úspěšně používat proti střevním infekcím).

Při problémech se štítnou žlázou je třeba, především, čistit čakru višuddhu.

Při hemoroidech — promazávat mastí obsahující propolis. Propolis je výborný prostředek, urychluje hojení. (Ale v letním období je nutné s ním zacházet obezřele: zajímají se o něj včely).

Není dobré se při rýmě příliš nadchnout pro vazokonstrikční kapky, obsahující adrenalin. Vzniká na ně «návyk»: nosní sliznice pak «vyžaduje» stále nové dávky adrenalinu, bez něho zůstává ve zduřelém stavu, vzniká chronická rýma, vyvolaná léčením. (Pokud už vznikla, je možné nad ní zvítězit pobytem při vysokých teplotách: letní horko, návštěvy saun).

Při bolestech ve svalech po velkém přetížení výborně pomáhá vtírání masti Butadionu nebo krému Sabelniku. (Prvně jmenovaný přináší rychlejší efekt).

A Indovazin pomáhá při otocích kloubů (následkem pohmoždění nebo otlačení obuví). Zvlášť to bývá aktuální v době dlouhé chůze v lesích a dalších přírodních krajinách; vždyť otoky, kolem poškozených klubů nohou můžou — kvůli jejich silné bolestivosti — znemožnit další chůzi. V takových případech můžeme nanést mast Indovazin na postižené místo a — při zvednuté noze — navrch přes něj omotat nepříliš utažený proužek náplasti. Náplast nedovolí, aby se otok zvětšoval.

Pokud máme bradavice, je žádoucí se co nejdříve zbavit: vždyť se v nich rozmnožují viry, které mohou vyvolat mnohem vážnější problémy, včetně onkologických.

 

— Tak jak? Stačí to pro tuhle chvíli? — zeptal se Vladimír. — Potom ještě můžeme v tématu pokračovat.

—Ještě mě už odedávna velice zajímá možnost používání léčivých rostlin.

— Výborně! Ale kolik rostlin je skutečně léčivých z těch, které se tak nazývají; jen velice málo. Ostatní se používají je «z tradice»,skutečně; jsou úplně neúčinné, pokud dokonce neškodí. Jako opravdu účinné teď mohu připomenout tyhle:

Šalvěj — jako protizánětlivý prostředek při problémech žaludku a střev.

Kalgan (Alpinia officinarum) — odvar z něho je vynikající při léčení zánětů v trávicím systému, hlavně ve střevech. Obvykle ho doporučují sbírat tak, že se na podzim vykopávají oddenky. Při tom tyto překrásné mnohaleté rostliny přirozeně hynou. Ale nadzemní část kalganu není pro léčbu méně účinná. Proto je dobré ho sklízet na podzim, když už rostliny daly zemi svoje semena. Sklízeli jsme kalgan právě tak — dokonce když už ležel sníh, po velkých podzimních deštích. Nasušený na zimu účinkuje výborně, pokud z něj pijete čaj.

Ještě je možné jmenovat ženšen a eleuterokok — jako gonadotropní léčivé rostliny, zvyšující také všeobecný tonus mnoha systémů organizmu, práceschopnost a odolnost k nemocem.

Naopak, jako zdravotně neúčinné teď musím připomenout listí eukalyptu, vlaštovičník, devětsil, třezalku a všechny druhy heřmánků. I když se jimi, podle tradice, lidé pokoušejí léčit.

 

— A teď se podívej na samotného Chuanita, — řekl najednou klidně Vladimír a ukazoval nahoru. — Tady nahoře, trochu výš, nežli vrcholky velkých borovic, je Jeho Tvář.

Vladimír se usmíval a díval se na mě.

— Můžeš Ho obejmout — rukama duchovního srdce.

Vyplula jsem z anáhaty dozadu, srovnala jsem se jako duchovní srdce a začala hledat rukama vědomí — abych mohla obejmout — Svatého Ducha Chuanita, kterého tak snadno viděl Vladimír. Pokoušela jsem se v sobě vyvolat všechny ty emoce lásky, které jsem zažívala, když jsem se ve svém předchozím každodenním životě obracela — k Bohu. Ale poněvadž jsem si Ho nikdy dříve nepředstavovala na nějakém konkrétním místě, a dokonce ještě jako indiánského náčelníka, a ještě k tomu ani neovládala jasnovidnost, byla pro mě uvedená situace velice složitá.

— Chuanito říká, že je připraven tě přijmout za učednici a udělat z tebe opravdového Duchovního Vojína… — Ale musíš po tom sama velice zatoužit.

Zalila mě vlna štěstí! Už si ani nevzpomínám, jestli jsem na to něco odpověděla nebo jednoduše jen kývla na potvrzení, protože nebylo v mých silách vyjádřit své emoce: «Mám teď vlastního Učitele — Svatého Ducha Chuanita! Jak je možné pochybovat o tom, jestli chci! Rozumí se, že chci! Mladý indiánský Náčelník je mým Učitelem!» Nadšením se mi zastavily všechny myšlenky!

— Chuanito říká, že ve tvém kraji v současnosti nejsou lidé, kteří jsou schopni pochopit opravdové nejvyšší znalosti o Bohu. Teď se musíš soustřeďovat na vlastní zdokonalování. Ještě podtrhuje, že je pro tebe důležitý častý pobyt v přírodě, na místech síly.

— Je třeba zorganizovat skupinu, se kterou budeš moci chodit po lesích, — pokračoval. Ale abys ji mohla vytvořit, musíš o sobě informovat. Že jsi připravená pomoci druhým lidem svými znalostmi a dalšími dovednostmi. Ale při tom musíš být mezně ostražitá před těmi, kteří nejsou schopni tyto znalosti pochopit.

Jelikož bylo uvedené téma obsáhlé, rozhodla jsem se ho promyslet později. Přece jsem teď, kdy mě úplně ovládly emoce štěstí, nemohla řešit tak vážné otázky: vždyť jsem se právě stala žačkou Svatého Ducha — indiánského Náčelníka Chuanita!

… Vladimír mě odvedl od táboráku a zadal mi, abych pracovala s psychofyzickými cvičeními, uvedenými v jeho 'Ekopsychologii'.

Konkrétně jsem měla poprosit o pomoc Svatého Ducha a přitom zvedat ruce nahoru, a splynout tam s Ním, — a poté pociťovat, při spouštění rukou do stran, jak Božské Světlo svrchu prolévá a promývá celé moje tělo. A potom toto Světlo vylévat z anáhaty a dávat ho všemu okolnímu.

Taková cvičení jsem už prováděla doma. Ale nové bylo to, že teď Svatý Duch, který mi pomáhal, byl právě Chuanito, a že se všechno dělo v přírodě a ještě k tomu na Jeho místě síly. Hned byl cítit rozdíl v rozměrech. A pocity se staly mnohem zřetelnějšími.

Ale také rychle nastoupila únava. Znovu mi začala být zima a vrátila jsem se k ohni.

Po odpočinku Vladimír doporučil všechno opakovat.

Když jsem procházela po cestičce, na které jsem už trénovala, potkala jsem Aňu, která šla proti mně s otýpkou chrastí. S veselým úsměvem, jako vždy, mi ukazovala, že tam vedle, na nevelké mýtince, zalité slunečním světlem, je teď možné Chuanita vnímat ještě lépe.

Vypravila jsem se tedy na ukázané místo. Zjistila jsem, že tam zvlášť intenzívně hřeje sluníčko, dokonce mi zahřívalo i prsty nohou skrz gumové holínky. S potěšením jsem začala opakovat cvičení, dávala jsem důraz na Splynutí s Chuanitem.

Kousek nad mojí hlavou jsem uviděla velkou ohnivou kouli: možná, že to tak svítilo slunce, ale možná, že jsem skutečně cosi viděla — ještě jsem to přesně nechápala. Pokoušela jsem se pocítit ty emoce, které jsem prožívala, když jsem objímala lidi, kteří mi byli drazí, i ty, o kterých jsem vždycky jen snila, ale zažít se mi to nepodařilo… A vtom se mým tělem rozlilo vášnivé teplo a pronikavá radost naplnila celou moji bytost!… Emoce mě natolik přeplňovaly, že se zdálo, že se do mě nevejdou a přelijí se přes okraj! Oči se mi naplnily slzami — které na slunci hned usychaly… Ano, to byl On — Bůh — v konkrétním Projevu ve formě Božského Svatého Ducha jménem Chuanito!

Ale ukázalo se, že udržet takový stav nezměněný není právě snadné. Udělala jsem tedy pauzu, znovu nadechla plnou hrudí vzduch a… — objala jsem Chuanita. Potom — ještě a ještě…

Nevím, kolik uběhlo času, ale v určitém okamžiku jsem zpozorovala přicházejícího Vladimíra. Usmíval se.

— Řekla jsi už sama Chuanitovi, že Ho miluješ?

A já jsem rázem odhalila, že jsem ve skutečnosti nepronesla ani slovo. Ukázalo se, že když začnu formulovat svoje emoce do slov, nedokážu je, kdoví proč, uspořádat, — a následně se zadrhnu a zmlknu úplně. Ale teď už bylo nezbytně nutné, abych se mluvit naučila — mluvit o lásce!

— Podívej, tady se teď shromáždili Žáci Chuanita, kteří dosáhli Dokonalosti, — pokračoval Vladimír. — Oni chtějí také pomáhat — a udělat z tebe opravdového Vojína Ducha!

Jak se mi v tomto okamžiku chtělo Je vidět a slyšet! A právě to prohlubovalo moji touhu rychleji se učit a směřovat k Jejich Dokonalosti!

Ale prozatím jsem se mohla jen radovat, vzdychat a vyznávat lásku!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář