Latihan». Křest ve Svatém Duchu
«Latihan». Křest ve Svatém Duchu
Až se předchozí učební materiál upevní, je možné v některé z následujících lekcí zařadit cvičení «latihan».
Termín «latihan» byl zaveden na počátku minulého století súfiem Bapakem Muhammadem Subuhem [61], který tak označil jeden ze způsobů kontaktu se Svatým Duchem.
Subuh navštívil řadu evropských zemí, ve kterých této metodě vyučoval katolické mnichy a vyléčil jí také spoustu nemocných z různých nemocí, včetně rakoviny.
Uvedená technika spočívá v tom, že se obracíme ke Svatému Duchu o pomoc, poprosíme Ho, aby se zkoncentroval nad naší hlavou (pocítíme Ho tam), a poté — aby se «prolil» skrz celé naše tělo seshora dolů, jako skrz prázdný obal, jako skrz průhledný skleněný válec. A to také bude opravdovým křtem ve Svatém Duchu.
Tak přichází vyléčení těla.
Tělo, které se oddává Proudu, který skrz něj protéká, začíná tancovat, začíná vykonávat i různé jiné plavné a harmonické pohyby… Takový jev je jednou z variant lajajógy — souhrnu metod «rozplynutí» sebe sama v Božských Proudech a statických stavech Božského Vědomí.
Ve skutečnosti je to velice prosté, pokud opravdu věříme, milujeme Ho a jsme připraveni se Mu oddat. Vždyť Svatý Duch stále přebývá jako moře Světla právě nad našimi těly, pozoruje nás, miluje, učí a… čeká, kdy, konečně, na Něho obrátíme s láskou svoji pozornost a poprosíme o pomoc…
Pokud jsme se dobře připravovali veškerým předchozím materiálem, včetně cvičení «Probuzení», — pak se to podaří hned. Pokud ne — pak se zkusíme meditativně pocítit… v ráji, pod rajským vodopádem, ve světle něžného slunce, ve vůni květů, uprostřed zpěvu ptáků… Vodopád blažené rajské vláhy prolévá naše těla, omývá duše, dělá nás důstojnými ráje…
Pro to, aby nám «šel» laja-tanec (tanec «rozplynutí»), vedený Svatým Duchem, je třeba se postavit na špičky a ruce zvednout nahoru; oblečení musí být lehké a volné — abychom ho nepociťovali…
Po tanci si musíme odpočinout v relaxační pozici.